Методът Монтесори и недостатъците му

Методът Монтесори и недостатъците му

Методът Монтесори и недостатъците му. Методът Монтесори притежава някои аспекти, които могат да създадат проблеми за някои.

Може да е скъпо

За училищата по метода е трудно да поддържат цените си ниски. Придобиването на толкова много трайни и висококачествени учебни материали. Продължителното и задълбочено обучение за използването на такива предмети за малки деца е скъпо начинание. Ето защо повечето изцяло изпълнени програми на Монтесори са скъпи.

Докато организациите се опитват да се борят с разходите от името на ученици – като фондацията, създадена от Безос. Няма много възможности за учители в тяхното продължаващо обучение или сертифициране по Монтесори. Би било хубаво да се види Монтесори образование, което да е достъпно за всички възрастни, които желаят да „следват детето“, и за всички деца, независимо от финансовото състояние на родителите им.

Учебната програма може да е твърде разпусната за някои

Въпреки че „следването на детето“ не трябва да се тълкува като „оставете децата да правят каквото си искат“, то все пак е по-малко структурирана учебна програма от това, което може да намерите в един по-често срещан подход.

Учителят и асистентът трябва да се уверят, че децата напредват в темпото. В идеалния случай това даване и вземане може да работи добре. Но също така може да създаде място за проблеми.

„Бих променила разхлабеността на учебната програма“, казва Монтгомъри, обръщайки се назад към собствения си опит. „Бях много подготвен за часовете по математика и природни науки и прекалено подготвен за уроци по езици и изкуства.“

Независимостта не е всичко

Методът Монтесори е силен в насърчаването на чувство за независимост и самостоятелна работа. Но както посочва Монтгомъри, ситуациите по заетостта невинаги са такива. Предприемаческото мислене, което може да бъде толкова ценно, също може да затрудни учениците да си сътрудничат в екипи и да работят под строга власт.

„Училището в Монтесори ви учи да мислите по свой собствен начин, а работната сила е по-ориентирана към екипа среда“, казва Монтгомъри.

„Студентите биха могли да се възпорзват от повече подкрепа за това как да си сътрудничат“, казва Степиен. „Сътрудничеството не е студентска практика, която е добре разгледана в учебната програма на Монтесори“. Тъй като сътрудничеството е толкова ценно умение в днешния свят, някои Монтесори училища определено може да прокарат акцента си в тази област.

Categories:

Tags:

Comments are closed